HOROSKOPI Mujor

Dashi
Ditė e vėshtirė me Hėnėn tek Bricjapi,ėshtė momenti ku ju duhet tė keni vėmendjen maksimale tek disa njerėz qė do tju bėjnė disa dredhi tė vogla.Mbani njė sy mbi shpenzimet dhe tė ardhurat,pasi kėto ditė do tė harxhoni shumė.Edhe pse ju do tė jeni tė mėrzitur ėshtė partneri/ja qė e di mėnyrėn sesi ju mund tė buzėqeshni.
 
 
 
Demi
Flaka e dashurisė ėshtė djegia,ndoshta ėshtė koha tė mendoni pėr njė shtėpi dhe njė familje. Filloni njė djetė pastruese pėr tė rikuperuar energji, duke konsumuar shumė perime dhe duke eleminuar gjėrat e dėmshme pėr organizmin.Eshtė momenti juaj.
 
 
 
Binjaket
Kėto ditė ju do tė jeni viktima tė njė gabimi,dhe kjo gjė nuk do tė ndodhė nė aspektin ekonomik,edhe pse shum shpejt do ta kuptoni se do tė jeni i/e falur.Duhet tė arrini tė coni deri nė fund impenjimet qė keni kėto ditė,pasi punė akoma mė tė rėndėsishme ju prasin.
 
 
 
Gaforrja
Entuziazmi juaj sot do tė jetė si njė flamur i cili valvitet mjaft mirė pėr shkak tė erės.Edhe pse do tė jeni tė zėnė me punė pėrsėri surprizat tė kėndshme ju presin.Muzika do tė jetė miku juaj mė I mirė nė kėto ditė tė cilat edhe pse tė ftohta ju bėjnė tė mendoni pėr disa gjėra tė rėndėsishme nė tė kaluarėn tuaj. LUANI
 
 
 
Luani
Ėshtė koha tė  mendoni pėr taktika tė reja nė punėn tuaj pasi ato tė pėrdorura deri mė tani janė jofunksionale.Lejoi vetes pėr tė pėrfunduar atė punė qė ju keni filluar.Sqarimi me njė njė person i cili ėshtė pjesė e sė kaluarės tuaj mund t'i japin qetėsi nė zemėr dhe do tju mbylli tė gjitha plagėt.
 
 
 
Virgjeresha
Me Hėnėn tek Bricjapi dhe tek Saturni,jeni njė peron i hekurt, rrethuar me njerėz qė kanė besimi tek ju.Tė ardhurat tuaja do tė jenė shumė tė mira.Kėto tė ardhura do tė jenė gjithmon tė mira kur mendja dhe trupi janė nė ekuilibėr me njėri-tjetrin.Problemet qė mund tju dalin sot bėni mirė qė ti  shmangni  diskutimet dhe debatet e tepėrta.
 
 
 
Peshorja
Njė udhėtim profesional i shpejtė mund tė ju rezervojė surpriza dhe tė reja tė papritura. Mos nėnvleftėsoni idetė dhe intuitat qė vijnė papritur. Falė vullnetit, impenjimit dhe fatit, do tė arrini objektivat qė i keni vene vetes dhe pa u lodhur fare.
 
 
 
Akrepi
Hėna tek Bricjapit vazhdon tju sjelli ju njė periudhė tė vendosur pėr ato cfarė do tė bėni kėto ditė.Duhet tė jeni tė kujdesshėm nė punėn qė ju bėni pasi njė gabim i vogėl do tju kushtoj shumė,por pėrsėri do tė ktheheni nė normalitetin e duhur.Eshtė e rėndėsishme ti kushtoni vėmėndje tė vecantė shėndetit kėto ditė. SHIGJETARI
 
 
 
Shigjetari
Jeta shoqėrore ju jep kėnaqėsinė mė tė madhe,ju jeni tė pranishėm nė cdo pjesė tė shoqėrisė tuaj.Me shume punė dhe me ide tė reja ju mund krijoni tani atė cfare nuk e keni realizuar dot mė parė,biznesin tuaj.Eshtė koha kur me partnerin ose partneren tuaj do tė kuptoheni pėr mrekulli.
 
 
 
Bricjapi
Hėna nė shenjėn tuaj duket mjaft e ashpėr dhe e ėmbėl nė tė njėjtėn kohė.Sukses i garantuar nė cdo fushė. Do tė jeni tė aftė tė jeni spontanė me tė tjerėt nė takimet e mundshme qė mund tė keni. Ndiqni kėshillat e dikujt qė I besoni,eksperienca e tij mund tė rezultojė shumė e dobishme dhe  tju kursejė shumė kohė UJORI
 
 
 
Ujori
Mbrėmje e qetė me personin qė doni,njė dark romantike dhe njė atmosphere e ngrohtė do tju shoqėrojė kėtė kohė. Nėse merreni me njė aktivitet, me bashkpunimin e Hėnės tek Binjakėt do tė keni kėnaqėsi dhe shumė suksese.
 
 
 
Peshqit
Propozimet qė mund tju bėhen nė kėtė kohė do tė ndikojnė shumė pozitivisht nė punėn tuaj dhe nė gjėndjen ekonomike. Diskutimet impenjuese nė dashuri, qė mund ti japin jetė tė re raportit tuaj nė cift duhet tė jenė spontane.  Momente vendimtare nė cift.Pėr njė dietė tė ekuilibruar, mos harroni tė shtoni perime tė sezonit.
 Muaji   Data    :   Shenja e Horoskopit