Rregullorja!

Shko poshtė

Rregullorja!

Mesazh nga arssim prej 8/11/2007, 9:38 pm

  Rregullat kryesore tė Forumit.

  1. Sjellja shoqėrore
  Asnjė shkrim me pėrmbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do tė tolerohet. Tė gjitha shkrimet e tilla do tė fshihen pa paralajmėrim. Kėtu bėjnė pjesė edhe fotografitė me pėrmbajtje tė papranueshme. Kėrcėnimet ndaj anėtarėve tė tjerė nuk do tė tolerohen. Ju jeni i mirėseardhur qė tė shprehni mendimet tuaj dhe tė sfidoni tė tjerėt me mendimet apo opinionet tuaja, por nė mėnyrė tė rrespektueshme dhe pa e fyer askė. Fyerja e anėtarėve mund tė sjellė deri te pėrjashtimi i anėtarit.

  2. Gjuha e Forumit
  RelaX FORUM ėshtė forum nė gjuhėn shqipe dhe tė gjitha postimet nė forum duhet tė bėhen nė gjuhėn shqipe, pėrveē citimeve, teksteve tė librave, termave internacional, etj. Nė forum tė pėrdoren sa mė pak lokalizmat dhe tė mundohemi tė shkruajmė me gjuhė sa mė tė pastėr.

  3. Pėrsėritja e temave
  Mos hapni tema tė njejta nė shumė rubrika njėkohėsisht. Para se tė hapni njė temė shikoni se a egziston ajo temė nė Forum. Temat e pėrsėritura do tė fshihen dhe do tė nuk do tė fshihet ajo e cila ėshtė hapur nė rubrikėn pėrkatėse. Ju lusim qė gjatė hapjes sė temave tė hapni temat nė rubrikat pėrkatėse.

  4. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature)
  Firma juaj nuk duhet tė pėrmbajė imazhe mė tė mėdha se 350x80 piksela apo nuk duhet t'i kalojė 3 rreshta me 200 simbole. Nė firmėn tuaj nuk duhet tė ketė linqe tė faqeve tjera. Administratorėt kanė tė drejtė tė fshijė logon tuaj personale apo firmėn nėse nuk ėshtė nė pajtim me Rregulloren e Forumit.

  5. SPAM, Marketing
  Mundohuni qė pėrgjigjet nė tema tė jenė sa mė tė qarta, mos tė pėrmbajnė vetėm njė emotikon apo njė fjalė. Sa mė shumė qė tė diskutojmė pasurojmė edhe dijen tonė dhe tė tjerėve. Mos bėni postime ku i ftoni anėtarėt e forumit qė tė vizitojnė faqe tė tjera pėr qėllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, tė kompanive). Reklamimi i faqeve tė tjera nė Forum ndalhet. Postime tė cilat pėrmbajnė marketing tė ndonjė shėrbimi apo produkti do tė fshihen.

  6. Identitetet e dyfishta
  Nėse zbulojmė se ndonjė anėtarė po pėrdorė dy apo mė shumė emra nė forum do tė pėrjashtohet nga forumi, posaēėrisht nėse paraqitet nė gjini tė ndryshme.

  7. Editimi i postimeve
  Administratorėt kanė tė drejtė tė editojnė apo fshijnė postimet tuaja nga forumi nėse janė nė kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nėse mendoni se iu ėshtė bėrė e padrejtė nė fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorėt e Forumit.


  8. Ndalesat ..
  Nuk lejohet publikimi i fotove apo edhe linqeve qė kan permbajtje erotike apo edhe pornografike, nese veq do te ket kesi publikime do meren masa ndaj antarit/antares.....


  9.Reklamat...
  Nuk lejohet reklamimi i Forumave apo webfaqeve te tjera ne forum.


  10.Ēdo anėtar qė ka vėrejtje publike nuk do ti plotėsohet kėrkesa nė forum.


  11.Edhe Sharja ose Ofendimi ne MP (Mesazhe Private) Ne mes te antarėve merr BANN ose Pėrjashtim te menjėhereshėm nga forumi.


  Stafi i RelaX FORUM-it mbanė tė drejtėn pėr tė ndryshuar Rregulloren e Forumit nė ēdo kohė.


  Me Respekt nga Staffi i RelaX FORUM


Edituar pėr herė tė fundit nga aLb-ReLaX nė 12/11/2008, 8:19 am, edituar 1 herė gjithsej
avatar
arssim
Administrator
Administrator

Gjinia : Male Numri i postimeve : 504
Mosha : 30
Vendi : Prishtinė
Reputacioni : 0
Poenat : 351
Data e antarėsimit : 08/11/2007

http://relax-ks.co.nr

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Rregullorja!

Mesazh nga arssim prej 11/11/2008, 2:04 am

Po shtoj edhe njė gjė, ata tė cilėt nuk u pėrmbahen rregullave qė janė vendosur nga stafi i forumit ua bėj me dije se do tė jemi rigoroz dhe kategorik nė marrjen e vendimit pėr ndėshkim qoftė edhe me pėrjashtim nga forumi.

Rregullat qė janė tė vendosura mund tė ndryshojnė (korigjohen) herė pas here, varėsisht prej zhvillimit tė forumit.
Komercializmi ėshtė rreptėsisht i ndaluar, nėse ai nuk bėhet nė pajtim me rregullat, administratorin, apo nė vendin e caktuar nga administratori.
Nėse dikush zihet/lajmėrohet se ėshtė duke dėrguar emaile me pėrmbajtje komerciale tek antarėt e tjerė, pa asnjė diskutim do tė pėrjashtohet nga forumi.

Pėr ēdo ndryshim tė rregullores sė forumit do t'ju njoftojmė nė vazhdim.
avatar
arssim
Administrator
Administrator

Gjinia : Male Numri i postimeve : 504
Mosha : 30
Vendi : Prishtinė
Reputacioni : 0
Poenat : 351
Data e antarėsimit : 08/11/2007

http://relax-ks.co.nr

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi